jQuery News Ticker – przewijany pasek newsów w jQuery

jQuery News Ticker

Jeżeli ktoś jeszcze pamięta to w języku html jest taki znacznik MARQUEE. Pozwala on tworzyć przewiany pasek. Niestety jakoś jego przewijania pozostawia wiele do życzenia. Lepszym rozwiązaniem jest użycie skryptu jQuery.  News Ticker pozwala na wyświetlanie newsów w płynny animowany sposób. Jest łatwy w instalacji i posada kilka opcji konfiguracji.  Jak zapewnia autor, skrypt pozwala wyświetlać wiadomości z kanału RSS.

Wymagania: jQuery
Demo: http://www.jquerynewsticker.com/
Licencja: GPL

 1. Maciej

  Jeszcze zapomniałem dodać a teraz zauważyłem – feedzilla ma świetną opcję wyeksportowania czytnika rss w formie gadżetu do googlowego bloggera, dzięki czemu jeśli posiadamy bloga na wspomnianej platformie, bez trudu umieścimy niusy z kanału rss na stronie.

 2. Maciej

  Bardzo podobne i bardzo fajne: http://widgets.feedzilla.com/news/builder/index.html

  3 formy wyświetlania, sporo motywów kolorystycznych (możliwość ich edycji), można wybrać newsy z Polski (po polsku), naprawdę wiele kategorii tematycznych newsów, spore możliwości jeśli chodzi o ustawienia wyglądu (czcionka, tła itd.) i banalne w utworzeniu. Wiadomości zmieniają się automatycznie lub po kliknięciu, mogą być sortowane. Są pobierane z największych serwisów. Myślę, ze warto o tym napisać 🙂

  Przede wszystkim spodobało mi się, że kolorystykę można ustawić dokładnie pod kolorystykę strony (podając kolory – hex). Sprawdziłem i działa bez problemów.

 3. Michał Myśliński Autor wpisu

  No ja też zauważyłem przy testach skryptu, że ten RSS nie chce za bardzo działać. Może da się jakoś przerobić albo autor dorobi albo też albo znajdzie się lepszy skrypt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook