Paginacja z użyciem Ajax i PHP

super_paging Ajax PHP

Prosta i łatwo w użyciu paginacja stron. Do dzielenia na strony skrypt wykorzystuje PHP a do wczytywania informacji z poszczególnych stron jest wykorzystywana technologia AJAX. Poszczególne rekordy są odczytywane z bazy danych.

Aby zainstalować przykład trzeba otworzyć baze danych „records” w niej tabele równierz „records” i dodać trzy pola pierwsze „id”-integer (klucz główny), „message” – varchar i pole „image” też varchar. W polu imege dajemy linki do obrazków a w polu message tekst. Trzeba również pamiętać o prawidłowym haśle do bazy danych bo skrypt nie wyświetla żadnych komunikatów o błędzie.

super_paging Ajax PHP

Wymagania: PHP, MySql, jQuery
Demo: http://demos.99points.info/super_paging/
Link: http://www.99points.info/2011/01/ajax-pagination-using-jquery-and-php-with-animation/
Licencja: Darmowa

    1. Taipan Autor wpisu

      Rzeczywiście stronicowanie lepiej brzmi niż paginacja, ale zależało mi na tym aby każdy zrozumiał o co chodzi. Oczywiście można się spierać, które słowo bardziej oddaje swoje znaczenia, ale ja wybrałem kalkę językowa i definicje z Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Paginacja. Bo jak ktoś nie będzie wiedział co to paginacja, to sobie wpisze „Paginacja wiki” i mu dobrze wyskoczy w przypadku stronicowania już nie bo pojecie odnosi się bardziej do stronicowania pamięci. Ale stronicowanie fajniejsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook